2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
Doktora güneş kremi ve denize girebilir miyiz diye sordum. 6 ay öncesi çok tavsiye etmiyorum ama zaten soğuktur bi sokar çıkarırsınız dedi. Şapkası kafasında olsun, uzun kollu mayolardan kullanın, güneş kremi de kullanın dedi.
Yaza 7-8aylik olur o zaman ne aliniyor hic bilmiyorum simit mi kolluk mu

Yaz için kafam karışık uzun kollu mayo bakıyorum bir de kolluk ya da yüzme simidi gibi bir şeyler. Bulduklarımı aşağıya ekliyorum. Mambobaby güzel, bebeğin gövdesi suda oluyor bunda, parasını hak eder mi acaba? Diğer gölgelikli olana ise çocuğu oturtuyorsun direk 1-2 yaş diyor onda da. Ya da kollukla mı başlasak erken mi olur kolluk için? Kafamda deli sorular 😅
Ben şu mavi olanı 9 aylıkken kullandım. Çok kullanışlı. Evde bi yerde ama nerde acaba.
Şimdi şunu kullanıcam. Boynuna takıyorsun.

Eklentiler

• IMG_2776.jpeg
    IMG_2776.jpeg
    116,1 KB · Görüntüleme: 21
Bu hafta sabah akşam pirinç unu+alerji maması ile yapılmış bir ek gıdası var. Bir hafta sonra öğlene yeşil kabak+patatesli ek gıda eklenecek. Sonrasında belirli günlerde bu sebzelere pırasa ekleyip deneyeceğiz. Bekleyeceğiz. Kanlı kaka olmazsa o da güvenli besin statüsüne geçecek. Farklı sebzeleri de aynı şekilde ekleyerek deneyeceğiz. 10 gün de böyle devam edip sonra ikindi beslenmesine de meyve ekledi. Miktarlarını, yapılış şekillerini anlattı. Önümüzdeki bir ay böyle bir sürecimiz var.
Bu sebzeler pütürlü mü olacak yoksa baysgi blenderden cekip pütürsüz sivi mi

Burda seni benden iyi anlayacak kimse yok, inan. Banyodan çıkarıyorum yatırıyorum, yattığı an kusuyor saçlar kusmuk oluyo sürekli böyle. Ben artık saldım, umursamıyorum. Becerebilir misin? Sağlığı yerinde mi? Yerinde. Kusmuklu geziyorum şaka yapmıyorum, hiç umrumda değil artık.
Kusmalar normal seviyede olunca asla umrum değil
Normal halinde hergün nevresim takımı değişiyor üç makina çamaşır oluyor
Bugün okadar kustuki giyecek kıyafetim kalmadı atletle kaldım kendisininde aynı şekilde
6 da kalktı 4 e kadar o kustu ben temizledim
Şunuda düşünüyorum sütüm nereye kadar kilo aldırabilir gittikçe bedeni büyüyor ihtiyacı artıyor yediği yaramayacak diye de endişeleniyorum

Yaz için kafam karışık uzun kollu mayo bakıyorum bir de kolluk ya da yüzme simidi gibi bir şeyler. Bulduklarımı aşağıya ekliyorum. Mambobaby güzel, bebeğin gövdesi suda oluyor bunda, parasını hak eder mi acaba? Diğer gölgelikli olana ise çocuğu oturtuyorsun direk 1-2 yaş diyor onda da. Ya da kollukla mı başlasak erken mi olur kolluk için? Kafamda deli sorular 😅
Amazonda daha uyguna var bu mambobaby modellerinden bir bak istersen.Kolluk icin erkenmis seneye yaza olur bence 1.5 yasinda baslaninca daha kullanisli oluyormus

Bu hafta sabah akşam pirinç unu+alerji maması ile yapılmış bir ek gıdası var. Bir hafta sonra öğlene yeşil kabak+patatesli ek gıda eklenecek. Sonrasında belirli günlerde bu sebzelere pırasa ekleyip deneyeceğiz. Bekleyeceğiz. Kanlı kaka olmazsa o da güvenli besin statüsüne geçecek. Farklı sebzeleri de aynı şekilde ekleyerek deneyeceğiz. 10 gün de böyle devam edip sonra ikindi beslenmesine de meyve ekledi. Miktarlarını, yapılış şekillerini anlattı. Önümüzdeki bir ay böyle bir sürecimiz var.

Canım ne kadar süt eşliğinde verilecek ek gıda, kac ml süt yerine gibi sorayım?

Sarı bi kutusu var demi onun
Evet canım
Ben şu mavi olanı 9 aylıkken kullandım. Çok kullanışlı. Evde bi yerde ama nerde acaba.
Şimdi şunu kullanıcam. Boynuna takıyorsun.
Boynuna takılan havuzda olur da denizde olmaz diye düşündüm canım dalga için cok yakın kafasi ağzı sanki, sen nasıl kullanmıştın?

Kusmalar normal seviyede olunca asla umrum değil
Normal halinde hergün nevresim takımı değişiyor üç makina çamaşır oluyor
Bugün okadar kustuki giyecek kıyafetim kalmadı atletle kaldım kendisininde aynı şekilde
6 da kalktı 4 e kadar o kustu ben temizledim
Şunuda düşünüyorum sütüm nereye kadar kilo aldırabilir gittikçe bedeni büyüyor ihtiyacı artıyor yediği yaramayacak diye de endişeleniyorum
Canım bu kadarı asla normal olamaz, şartları zorlayip iyi bir yere göster istersen, bizim kusmuklar anca agizindan çeneye kadar oluyor. Yada omzumda bir avuc ıslaklık oda en fazla.
Dedigin kadar kusmuk iki üç kere yaşadık sadece

Canım ne kadar süt eşliğinde verilecek ek gıda, kac ml süt yerine gibi sorayım?

Evet canım

Boynuna takılan havuzda olur da denizde olmaz diye düşündüm canım dalga için cok yakın kafasi ağzı sanki, sen nasıl kullanmıştın?

Canım bu kadarı asla normal olamaz, şartları zorlayip iyi bir yere göster istersen, bizim kusmuklar anca agizindan çeneye kadar oluyor. Yada omzumda bir avuc ıslaklık oda en fazla.
Ek gıdalar muhakkak aç karnına verilecek, üstüne içerse süt. Beli bir ml yok, ek gıdalarda belirli ölçüler verdi. Örneğin pirinç unu bir fincan hatta yiyorsa bir çay bardağı, sebze yarım kase, meyve bir fincan. Sütümün az olduğunu hissettiğim zamanlarda mama veriyorum onu da maksimum 60'lık içiyor (çoğunlukla 30'luk içiyor). O yüzden net bir ölçü veremiyorum süt için.

Ek gıdalar muhakkak aç karnına verilecek, üstüne içerse süt. Beli bir ml yok, ek gıdalarda belirli ölçüler verdi. Örneğin pirinç unu bir fincan hatta yiyorsa bir çay bardağı, sebze yarım kase, meyve bir fincan. Sütümün az olduğunu hissettiğim zamanlarda mama veriyorum onu da maksimum 60'lık içiyor (çoğunlukla 30'luk içiyor). O yüzden net bir ölçü veremiyorum süt için.
Mesela günlük bebeğin mama+süt 900ml alıyor diyelim.
Bir fincan pirinç unu yese kac ml mama+süt vereceksin?

Mesela günlük bebeğin mama+süt 900ml alıyor diyelim.
Bir fincan pirinç unu yese kac ml mama+süt vereceksin?
Ben hiç ölçmedim kızım kaç cc süt emiyor bilmiyorum. Alerji yüzünden çok doktor gezdik, dolaştık. Biri bize üç saatte bir emzir dedi, o dönem çok da kusuyordu kilo alımı az olmuştu. Doktor değiştirdik, yeni doktor sık sık her fırsatta emzireceksin dedi. Öyle toparladık. Belli sayıda ve miktarda emzirmedigim için net bir cc veremiyorum maalesef. Bazı günler sütüm iyi oluyor hiç mama vermiyorum.

Ben havuzda kullandım. Şimdiki doktor havuza izin vermiyor. İlerde sokarım ama bence. Yazın kız sürekli havuzda çünkü başka türlü baş edemiyorum onunla sıcakta.
Antalya’nın denizi dalgalı, o kullanılmaz doğru diyorsun. Sarımsaklı, ayvalık tarafları, marmaris sakin oluyor. Oralarda kullanabilir diye düşünüyorum. İki gün sonra köyceğiz’e gitmeyi düşünüyoruz. Ben soğuk denize girmem ama yanımıza alıcaz yine her şeyi. En sevmediğim şey denize eşya taşımak. Otel tatili yapmak istiyorum. 🙁

Bak dün memede uyutma konuşulmuştu. O zaman sürekli emiyor ve hiç aç olmuyor. Bu sefer ek gıdayı yemiyor. Ben öyle deneyimledim en azından. Memeyi bırakınca yemek yemeye başladı çocuğum.

Sohrab Sohrab ben mamayı 90 veriyorum genelde 120 verince kusuyor dedim. Mama kutusunda 180 yazıyor dedim. Doktor da siz daha iyi bilirsiniz bebeği, kilosunu almış zaten illa 180 vermenize gerek yok dedi. Ben şöyle yapıyorum mesela 90 veriyorum, huysuzluğu devam ediyor uyumadı, yarım saat sonra bi 90 daha yapıyorum. Ama bu akşam saati oluyor genelde memeler iyice boşalmış olunca.

X