Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    143
Ya gerçekten miiii, ya kayınvalidem demişti ki aklına geldikçe göğüs ucunla oyna çıksın sürekli, süt gelsin, ucu çıksın vs vs demişti ay her zaman dinlememek lazım büyükleri galiba 😒☹️
Bence çoğu zaman dinlemek iyi değil. Benim aklım ve mantigima yatmayan hiçbir şeyi dinlemiyorum🤣 Annem ve anannem ilk 6 ay çocuğa şu vermeyecegim sizde sakın vermeyeceksiniz dedim şok oldular. Anne sütünde yüzde 80 su olduğuna ikna edemiyorum. Hatta anannem bebege şekerli su verilir diyor beni delirtiyor🥲🥲

Benim göğsümden ara ara sivi geliyor hatta tişörtüm ıslanıyor. Ozellikle yan yattigimda oluyor. Doktora sordum, uyarıp sıkmadıkça sorun olmaz dedi. Ama acı olmuyor. Belki tisortten filan tahriş olmuştur.
Ben dün azıcık sıkayım dedim sıvı geldi korktum hemen çektim elimi 🤣 sütüm olcakmı diye hep merak ediyodum

Bence çoğu zaman dinlemek iyi değil. Benim aklım ve mantigima yatmayan hiçbir şeyi dinlemiyorum🤣 Annem ve anannem ilk 6 ay çocuğa şu vermeyecegim sizde sakın vermeyeceksiniz dedim şok oldular. Anne sütünde yüzde 80 su olduğuna ikna edemiyorum. Hatta anannem bebege şekerli su verilir diyor beni delirtiyor🥲🥲
Haklısın valla mantıksız gelen hiçbir şeyi dinlememek lazım ay inşallah bir şey olmaz 😕 büyüklerimiz nasıl alıştıysa öyle gidiyor, çok karıştırmamak lazım sanırım😒

Kızlar hastane çantasını hazırlamaya başladım
Erken doğum riski artık daha çok

Eksiğim çok fazla 😞

Uyarıp sıkınca sorun mu oluyor ki:KK43: ben hafifçe sıktım çünkü:/ bende meme ucu sorunu var çıkmıyor o yüzden süt gelir mi gelmez mi nolur emzirebilir miyim diye merakımdan kontrol ediyordum ara sıra😕
Konunun meme ucuyla ilgisi yok bebek kahverengi kısmı emmeliymiş aksi halde meme ucu yarası vs oluyormuş. Doğru emme teknikleriyle ilgili ufak bir eğitim vardı gebe okulunda orada dinlemiştim.
Gebe okulları faydalı oluyor, mutlaka gidin.

Ya o dert bende de var. Annem çocuğa su verilir diyor. Hayır diyorum verilmez, zaten minnacık midesi var, suyla dolduracak midesini. Doğumdan sonra annem olacağı için yanımda yapacak pek de bişey yok. Günde 1-2 çay kaşığı suyu içireceğim mecbur. Sonuçta 3 tane çocuğu sağlıkla büyütmüş kadın, yararı yok ama zararı da olmaz inşallah, kalbini kırsam daha kötü. Belki çocuk doktoruna birlikte gideriz, o zaman biraz ikna olur diyorum :)

Eksiğim çok fazla 😞
Haklısın vllha dün diyordum 34 ten sonra gece yaşadığım ağrı sancı 6 kez lavabo ve bebek bacak armda ilk kez öle hissetim gözüm çok korktu bnde kargolarim gelince baslyacam

Eksiğim çok fazla 😞
Ya iyi düşün iyi olsun. Zamanında gelsin hayırlısıyla. Eksikler 2-3 saatlik alışverişle tamamlanıyor, bazı şeyleri internet alışverişi ile halledersin zaten. Ben de telaş yapıyordum eksik çok eksik çok diye, hepsini eşimle çıktığım 2-3 saatlik alışverişle ve internet alışverişleriyle hallettim. Hiç tedirgin olma bu yüzden. Sadece listen olsun ve biraz araştır öncesinde yeterli.

Anneanneni bebeğin yanına 1kmden fazla yaklaştırma😅 Hadi suyu geçtim, bir de şekeri var 😱

Ya o dert bende de var. Annem çocuğa su verilir diyor. Hayır diyorum verilmez, zaten minnacık midesi var, suyla dolduracak midesini. Doğumdan sonra annem olacağı için yanımda yapacak pek de bişey yok. Günde 1-2 çay kaşığı suyu içireceğim mecbur. Sonuçta 3 tane çocuğu sağlıkla büyütmüş kadın, yararı yok ama zararı da olmaz inşallah, kalbini kırsam daha kötü. Belki çocuk doktoruna birlikte gideriz, o zaman biraz ikna olur diyorum :)
Youtubedan neden su verilmemesi gerektiği ile ilgili videolar izlet sen ona çocuk doktorlarından😅 Şimdiden başlarsan işe yarar.

Vera nasıl etiketliycm bişey dicem sana🙈
Sen öndesin bizden bu gece olan ağrılar normal mi sende olyomu uyku,geçtim bebek sanki onu eziyormuşum gibi kalk üstümden anne kadın der gibi vuruyor yer değişitirdim yine ayni artık gobegimin çok aşağısında 🤣

Uyarıp sıkınca sorun mu oluyor ki:KK43: ben hafifçe sıktım çünkü:/ bende meme ucu sorunu var çıkmıyor o yüzden süt gelir mi gelmez mi nolur emzirebilir miyim diye merakımdan kontrol ediyordum ara sıra😕
Meme ucuna ihtiyacın olmayacak canım, kahverengi alanı bebeğin ağzına komple tep, gerisini düşünme 😅

Anneanneni bebeğin yanına 1kmden fazla yaklaştırma😅 Hadi suyu geçtim, bir de şekeri var 😱
Hamileyken bile sekeri kısıtlı tüketiyorum. 🤣Doğum sonrası bakalim evde bir kaos olacak gibi. Gaz olmasın diye badem yağı icirme fikri bile ortaya atıldı. Annem ve anannem ikisinin de çılgın fikirleri var. Neyseki kayinvalidem ben bebege ne yapmak istersem onu bana bırakır. Doğum sonrası o olacak yanımda insallah. Yoksa bizimkilerle kavga dövüş büyüteceğiz cocugu🤣

X