Hamilelik, cinsiyet ve eşim..

Merve Aycan

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2024
737
211
Kızlar selam hamileyim biz 13+2 olduk elhamdülillah.2 li teste çarşamba bakılacak inşallah sağlıklı olur. İlk çocuğum dr ilk başta erkek dedi bugün kız büyük ihtimalle dedi olanlar oldu eşim o kadar sessiz kaldı morali bozuldu erkek istiyordu. Yani zaten ilk çocuk ne fark eder anlamıyorum kendi 5 erkek kardeş hiç biri ile görüşmüyor bile o kadar buna neler yaptılar hala cahil kafası işte. Ben o kadar mutluyum kanatlarım eksik 1 düşükten sonra oldu sürecim kanamalı geçti şuan bu haftalara geldim diye. Ama kendisi bu halimle dr dan çıktığımdan beri kötü davranıyor ağlatıyor bu kadar kör cahillik olur mu size soruyorum bu halimle ağlıyorum ben bu bebeği o kadar istiyordum kurban kesip dağıtacağına. İnşallah sağlıklı olur bebeğim dua edin kızlar. Gerçekten ayrılmayı bile düşündüm gitsin yoluna başkası belki erkek getirir sonra çocuğumu da göstermem zaten bakmaz kesin inşallah yavruma ilerde muhtaç kalmaz ben bebeğmi çok seviyorum.. Ağladım durdum Allah görüyor.

Allah akıl fikir versin.. Eşinizin bu kafa yapısında olduğunu bilmemenize imkan yok.

Ben doğunca da babam dedem sülalem üzülmüşler bildiğiniz kahrolmuşlar erkek olmadım diye. Anaannem sağolsun annemi hep teskin etmiş, babamın da “hayırlı evlat” kelimesini en çok ve tek kullandığı çocuğu benim.
Canınızı hiç sıkmayın sağlıkla bereketle huzurla gelsin🙏🏻

Kızlar selam hamileyim biz 13+2 olduk elhamdülillah.2 li teste çarşamba bakılacak inşallah sağlıklı olur. İlk çocuğum dr ilk başta erkek dedi bugün kız büyük ihtimalle dedi olanlar oldu eşim o kadar sessiz kaldı morali bozuldu erkek istiyordu. Yani zaten ilk çocuk ne fark eder anlamıyorum kendi 5 erkek kardeş hiç biri ile görüşmüyor bile o kadar buna neler yaptılar hala cahil kafası işte. Ben o kadar mutluyum kanatlarım eksik 1 düşükten sonra oldu sürecim kanamalı geçti şuan bu haftalara geldim diye. Ama kendisi bu halimle dr dan çıktığımdan beri kötü davranıyor ağlatıyor bu kadar kör cahillik olur mu size soruyorum bu halimle ağlıyorum ben bu bebeği o kadar istiyordum kurban kesip dağıtacağına. İnşallah sağlıklı olur bebeğim dua edin kızlar. Gerçekten ayrılmayı bile düşündüm gitsin yoluna başkası belki erkek getirir sonra çocuğumu da göstermem zaten bakmaz kesin inşallah yavruma ilerde muhtaç kalmaz ben bebeğmi çok seviyorum.. Ağladım durdum Allah görüyor.
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin ins,sen takma kafana anneler karnına düştüğü anda anne oluyor ama babalar kucağına alınca oluyor anca,hem Allah'ın sevdiği kulusunuz ki kız nasip etmiş,hayırlı sağlıklı olsunda ne farkeder .

canım, umarım bebeğini sağlıkla kucağına alırsın. sen kendini yıpratma, iyi bir şekilde hamileliğini geçirmeye odaklan. eşinin davranışları asla normal değil. sen kendine ve bebeğine bak.

Ben olsam kucuk bi valiz hazirlar ailemin yanina dusunmeye giderdim
Cinsiyeti erkek belirliyor diye anlatsan da anlamaz bu cahillikle
Bizim bi akrabada bi kiz bi erkek var
Bi kizim daha olacagini bilsem dogururum bir daha diyip durur hep
Oglunu azarlar surekli
Kizina da agucuk gugucuk
Bu tarz insanlarin hep ayrimcilik yaptigi kisiyle sinanacagini dusunurum
Nedir bu oglum olsun kafasi
Ya da oglun mu olacak vah vah yandin diyenler
Kizim oluyor dendiginde himm neyse bi dahaki erkek olur diyenler
Iyi ki kiz anasiyim diyenler
Herkes elindekiyle ovunuyor kimse sükretmeyi bilmiyor Allah islah etsin
Kendi kvdem de bana erkek hissediyorum diyip diyip cinsiyet erkek olunca keske kiz olaydi diyen bi canli oldugu icin cok ayar oluyorum boyle konulara

Ne desem bilemedim…

Allahım sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah yavrunuzu.

Ama kendisi bu halimle dr dan çıktığımdan beri kötü davranıyor ağlatıyor bu kadar kör cahillik olur mu size soruyorum bu halimle ağlıyorum ben bu bebeği o kadar istiyordum kurban kesip dağıtacağına. İnşallah sağlıklı olur bebeğim dua edin kızlar. Gerçekten ayrılmayı bile düşündüm gitsin yoluna başkası belki erkek getirir
Sağlıklı bir hamilelik dilerim, Rabbim bebeğinize de size de sağlık afiyet versin, bebeğinizi kucağınıza almak nasip olsun inşallah🙏

Eşinize gelince, ne oldu aşkım moralin bozuk gibi, bu halini bana da yansıtıyorsun, cinsiyeti belirleyen erkektir, erkek kromozomunu aktaramadın diye mi üzüldün, Allah sana benim sayemde evlat nasip etmiş cinsiyetine takılacağına şükretmelisin deyin, adam cinsiyeti kendisinin belirlediğini bilmeyecek kadar bilgisiz, bu adamla nereye kadar devam edebileceksiniz 🤷‍♀️

Babamlar 3 kardeş 3ü de erkek. Babannem hep kızı olsun istermiş. 5 torunu var 5ide kız... Erkek torun konusu açıldığında babam şakasına hep der biz erkek olduk da ne oldu kız hep en hayırlısıdır.

Evliyim eşim hep kızı olsun istiyor ben ise erkek. İnsan hayal kurar ister ama olmadı diye de eşine trip atamaz. İnsanın bazen bu cahillerle cahil olup, adam olsaydında erkek yapsaydın çocuğu diyesi geliyor ama neyse(!)

Öncelikle bebeğiniz hayırlı olsun sağlıkla gelsin. Bu cahillik ve kabalıktaki birinin ilk vukuatı değildir size karşı ama. İsminiz de tanıdık geliyor 4-5 ay önce buralara yazıyor muydunuz? Umarım size böyle kaba davranan birini bile bile baba yapmamışsınızdır

X