2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    289
Hiç bir fikrim yok ama bebeklerin bizi sömürmesine bağlıyorum 🤣🤣🤣 artık ne var ne yok 3 ayda bitiriyorlar.
Benim kız sömürmüyor artık 😞 bi rop muayenesinden gectik ama rop içimizden geçti resmen. 3 ay ve 4 ay atakları da birleşti sanirim 2 haftadır pertim çıktı. Bin pişmanız o muayeneyi yaptırdığımıza

Bebeğim iki aylık oldu burnu sümük dolu genizede akıyo.çekiyoruz filanda ama sürekli üretiyo tıkanıyo huzursuz oldu nasıl geçiyor bi çözimü varmı ?:KK43: Ayyy bitmedi bebişlerimizin sınavı kıyamam kolik çıktı tam ilaçlarla düzene sokuyoruz kabuzlık tam diyoruz zeytinyapıyla çözüyoruz birde burun tıkanıklığı
Yakın zamanda hasta oldu bebeğim serum fizyolojikle düzenli uyumadan ve uyanınca açıp aspiratörle çekiyorum nebülizatörle hava veriyorum rahatlatıyor. Hastayken gün içinde çok sık olmamak kaydıyla burun aspiratörüyle çektim. Doğumdan beri neredeyse her gün burnunu açıyorum 1 kez

Benim kız sömürmüyor artık 😞 bi rop muayenesinden gectik ama rop içimizden geçti resmen. 3 ay ve 4 ay atakları da birleşti sanirim 2 haftadır pertim çıktı. Bin pişmanız o muayeneyi yaptırdığımıza
Kıyamam ya en çok korktuklarımdan o muayene. Nasıl bir etkisi kaldı muayenenin?

Kıyamam ya en çok korktuklarımdan o muayene. Nasıl bir etkisi kaldı muayenenin?
Valla nerden başlasam bian bilemedim ekrana baktım boş boş. O gün ve sonraki 1 haftayı düşününce nerden nasıl başlayıp anlatsam diye düşündüm..
Birincisi o bebeklerin feryatlar içinde ağladığına şahit olunca kimse beni inandıramaz muayenenin acısız olduğuna. Gözler kan toplamış halde teslim alıyor bebeklerini aileler. Göze damlatilan damlalarin uyuşturucu etkisi var ve takribi 6 8 saat içinde geçiyor ardından gözleri acımaya başlıyor. Bize söylenmedi rop yapılan yerde biz kastamonu ya geldiğimizde acile gittik bebeğim çok kötü durumdaydi. Ateş huzursuzluk meme reddi yapıyormuş meğer acildeki hekim anlattı. Ağzımız açık donakaldik. Tek seferlik calpolverin bu gece rahat uyusun beslensin dedi. Oyle yaptık fakat sonrasi tam kabus. Meme reddi başta olmak üzere karanlık ve aydınlığa bi anda maruz kalma durumları yaşadığında travma olmuş gibiydi ve bir hafta feryatlar içinde geçti. Uykuya dalamama sıçrayarak uyanmalar özellikle ben olmadığımda çıldırmalar asla meme almama daha neler neler. Bir gün içinde tüm hersey tepetaklak oldu. Robun fiziki ve mental etkisi 1 hafta kadar sürdü. Hala meme ile savaşımız sürüyor. Işık karanlık durumlarını atlattı elhamdülillah. Gözdeki kan baglamalar gitti. Tek tesellimiz şükürlerimiz rop sonucunun temiz olması ve muayene tekrarı istenmemesi oldu. 5. Kez muayeneye gelenler vardi. Ki biz 3. Ayda yaptırdık 28. Günde olan bebeler vardi o feryatlar hala kulağımda yankilanir.. sadece kızıma değil eşimle bana da travma oldu sanki. Ne bileyim çok zor vok pis bi durum kelime bulamıyorum..

Ben gece 90verince kusuyor :KK43: 60 içiyor en fazla 2 saat sonra da uyanıyor 90içsbilse uyur ama kusuyor anlamadım napcam sende iki çocuk var bi de valla Allah güç kuvvet versin bir akıl ver bana :KK43:
Canım 60 'c ile benkmkı de doymuyor 2 saate 1 uyanıyor 90 ıyı oluyor twbı fazlasını bazen cıkarıuor amq bebısler kendı duzenknı inan kendılerı kuruyor ben saat 9 da baslıyorum uyuma çabalarını bıde ben felek nas surelerını acıyorum inan sankı rahatlatıyor bebeklerın rahat uyuması ıcın bır dua var ayet onu da dınletoyorum ssbır ya sadece savır sen ne kadar sakın olursan bebekte o kadar sakın oluyor ama sen ne kadar strese gırersen inan 2 katı stres yapıyor

Aynı sorun bizde de var 6 mayısta kbb randevusu aldım bakalım ne diyecek :KK43:
Nebülizatör yapıyorum serum fizyolojikle burnunu da çekiyorum ama hep tıkalı genzi dolu
Ayyy ayyy ben büyük oglımda ne cektım ondan hep bademcık ve genız etının alınmadı lazım dedıler 3 yasında amelıyat oldu aldırmıstık

Burun aspiratoru ile burnunu temizliyorum günlük bir iki kere bunu yapıyoruz ne yazık ki. Korktuğum burnunda ödem olur mu ki. Bazen makus çekiyor bazen burnuna değiyor. 😵‍💫

Öncelikle çok çok geçmiş olsun. İlk oğlum 34+5 te doğmuştu 1 saat kuvezde kalmış olsa bile bizde o zamanlar (13 sene önce) bu testi yaptırdık. Dun gibi aklımda. Eve çok çok zor bir test Ama sonucun temiz olması bize o durumu unutturmuştu 💕 sağlıkla buyusunler inşallah

Valla nerden başlasam bian bilemedim ekrana baktım boş boş. O gün ve sonraki 1 haftayı düşününce nerden nasıl başlayıp anlatsam diye düşündüm..
Birincisi o bebeklerin feryatlar içinde ağladığına şahit olunca kimse beni inandıramaz muayenenin acısız olduğuna. Gözler kan toplamış halde teslim alıyor bebeklerini aileler. Göze damlatilan damlalarin uyuşturucu etkisi var ve takribi 6 8 saat içinde geçiyor ardından gözleri acımaya başlıyor. Bize söylenmedi rop yapılan yerde biz kastamonu ya geldiğimizde acile gittik bebeğim çok kötü durumdaydi. Ateş huzursuzluk meme reddi yapıyormuş meğer acildeki hekim anlattı. Ağzımız açık donakaldik. Tek seferlik calpolverin bu gece rahat uyusun beslensin dedi. Oyle yaptık fakat sonrasi tam kabus. Meme reddi başta olmak üzere karanlık ve aydınlığa bi anda maruz kalma durumları yaşadığında travma olmuş gibiydi ve bir hafta feryatlar içinde geçti. Uykuya dalamama sıçrayarak uyanmalar özellikle ben olmadığımda çıldırmalar asla meme almama daha neler neler. Bir gün içinde tüm hersey tepetaklak oldu. Robun fiziki ve mental etkisi 1 hafta kadar sürdü. Hala meme ile savaşımız sürüyor. Işık karanlık durumlarını atlattı elhamdülillah. Gözdeki kan baglamalar gitti. Tek tesellimiz şükürlerimiz rop sonucunun temiz olması ve muayene tekrarı istenmemesi oldu. 5. Kez muayeneye gelenler vardi. Ki biz 3. Ayda yaptırdık 28. Günde olan bebeler vardi o feryatlar hala kulağımda yankilanir.. sadece kızıma değil eşimle bana da travma oldu sanki. Ne bileyim çok zor vok pis bi durum kelime bulamıyorum..
Gelmiş geçmiş olsun bizim de 4 kez rop oldu çok şükür bitti bir daha da olmayacak.anlattıklarınızı çok iyi anlıyorum duygularınızı paylaşıyorum

Sizinkide benim ki gibi ufak doğmuştu ve yanlış değilsem bir gün arayla doğum yaptık.. Sizinkinin boy ve kilosu şu an nasıl?
Merhaba sizin bebeğiniz ne zaman doğdu ? Kaç haftalık kaç kg doğdu küvezde kaldınız mı.Bizim bebeklerimiz Moni moni Moni moni ile hem hafta olarak hem doğum günü olarak neredeyse aynı

Öncelikle çok çok geçmiş olsun. İlk oğlum 34+5 te doğmuştu 1 saat kuvezde kalmış olsa bile bizde o zamanlar (13 sene önce) bu testi yaptırdık. Dun gibi aklımda. Eve çok çok zor bir test Ama sonucun temiz olması bize o durumu unutturmuştu 💕 sağlıkla buyusunler inşallah
Teşekkür ederim 🌺 bizim kız hiç kuveze de girmedi ona rağmen istendi. Yapılması bakılması gereken bi test ama keşke başka bi yolu bulunsa. Zaten minicik doğmuş bebekler canı ciğeri yok el kadarlar. Ay hatırladıkça kötü oluyorum 😞

Gelmiş geçmiş olsun bizim de 4 kez rop oldu çok şükür bitti bir daha da olmayacak.anlattıklarınızı çok iyi anlıyorum duygularınızı paylaşıyorum
Ayyy 4 kez mi. Ah canım benim nasıl dayandiniz hele bebeğin..
Kilo bile vermiştir belkide 😞 biz muayene sinrasi doktorumuza gidince kilo alımı düşük çıktı. Çektiği eziyeti düşününce normal kabul edelim dedi.

X