2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    290
Kızlar çok zor bir gün geçirdim moralim aşırı bozuk. Oğlum dünden beri nerdeyse hiç uyumuyor gündüz hele sıfır uyku. Akşam 7 den bu saate kadar ağlayıp durdu uyuttum yerine koydum gene uyandı gene uyuttum gene uyandı böyle bir döngü halinde saat 11 oldu neden böyle oldu anlamıyorum. Altı temiz gazı yok emdi de. Uykusuzluktan böyle yapar mı bir bebek. Bebeğim kolik böyle yapıyordu ama uyuyunca yerine koyunca bu kadar kalkmıyordu en azından. Bu sefer defalarca uyuttum yerine koydum kalktı dakikasında.

Kızlar çok zor bir gün geçirdim moralim aşırı bozuk. Oğlum dünden beri nerdeyse hiç uyumuyor gündüz hele sıfır uyku. Akşam 7 den bu saate kadar ağlayıp durdu uyuttum yerine koydum gene uyandı gene uyuttum gene uyandı böyle bir döngü halinde saat 11 oldu neden böyle oldu anlamıyorum. Altı temiz gazı yok emdi de. Uykusuzluktan böyle yapar mı bir bebek. Bebeğim kolik böyle yapıyordu ama uyuyunca yerine koyunca bu kadar kalkmıyordu en azından. Bu sefer defalarca uyuttum yerine koydum kalktı dakikasında.
Belkı aç Tor tam doymamış ılabılır mı

Uyuyamadıklarında daha sonra uykuya dalmakta daha çok zorlanıyorlar sonra daha huysuz oluyorlar böyle bir döngü 😔

Valla nerden başlasam bian bilemedim ekrana baktım boş boş. O gün ve sonraki 1 haftayı düşününce nerden nasıl başlayıp anlatsam diye düşündüm..
Birincisi o bebeklerin feryatlar içinde ağladığına şahit olunca kimse beni inandıramaz muayenenin acısız olduğuna. Gözler kan toplamış halde teslim alıyor bebeklerini aileler. Göze damlatilan damlalarin uyuşturucu etkisi var ve takribi 6 8 saat içinde geçiyor ardından gözleri acımaya başlıyor. Bize söylenmedi rop yapılan yerde biz kastamonu ya geldiğimizde acile gittik bebeğim çok kötü durumdaydi. Ateş huzursuzluk meme reddi yapıyormuş meğer acildeki hekim anlattı. Ağzımız açık donakaldik. Tek seferlik calpolverin bu gece rahat uyusun beslensin dedi. Oyle yaptık fakat sonrasi tam kabus. Meme reddi başta olmak üzere karanlık ve aydınlığa bi anda maruz kalma durumları yaşadığında travma olmuş gibiydi ve bir hafta feryatlar içinde geçti. Uykuya dalamama sıçrayarak uyanmalar özellikle ben olmadığımda çıldırmalar asla meme almama daha neler neler. Bir gün içinde tüm hersey tepetaklak oldu. Robun fiziki ve mental etkisi 1 hafta kadar sürdü. Hala meme ile savaşımız sürüyor. Işık karanlık durumlarını atlattı elhamdülillah. Gözdeki kan baglamalar gitti. Tek tesellimiz şükürlerimiz rop sonucunun temiz olması ve muayene tekrarı istenmemesi oldu. 5. Kez muayeneye gelenler vardi. Ki biz 3. Ayda yaptırdık 28. Günde olan bebeler vardi o feryatlar hala kulağımda yankilanir.. sadece kızıma değil eşimle bana da travma oldu sanki. Ne bileyim çok zor vok pis bi durum kelime bulamıyorum..
Okurken benim içim cız etti ben yaşamışım gibi hissettim seni ve minik yavrunu düşünemiyorum bile canım. Minicik canlardan kan alınması gibi basit bir olayda bile içimiz parçalanıyorken bu kadar zor bir işlem fazlasızla sarsıcıdır emimim. Çok şükür ki temiz gelmiş sonuçlar. Umarım bian önce atlatırsınız.
Meme reddi yaptığında sakin kal ara ver tekrar teklif et öncesinde bol temas koklaşma yapın sonra verin memeyi. Hiç olmuyorsa uykulu haldeyken yada uyku beslenmesi şeklinde ilerleyin. Tam meme reddi dönemleri başladı zaten sizinki tuz biber olmuş üstüne.
Bebeğin uykudayken olumlama konuşmaları yapabilirsin travma olmaması için canım. Ben çok detaylı bilmiyorum ama netten araştır istersen bir dönem kızımda denedim etkili olmuştu

Olan size olacak ama yerine koyduğunda uyanıyorsa lütfen bu gece kucağınızda sizin kokunuzla uyusun🙏 en azından uyanana kadar sizinle olsun, bir sonraki uykusunda yerine koymayi denersiniz. Çünkü şimdi ekstra uykusuzluğu var o da huysuzluk yapar. Çok sık yaşadığım için çok iyi biliyorum.

Bugün benim oğlumda böyleydi kucağımda uyuyor koyuyorum hop uyanıyor. Normalde kızlar yanında gürültülü oynar hiç uyanmaz en ufak seste açtı gözünü bütün gün memedeydi. Havada yağmurlu ve sıcak nemden yapış yapış olduk duşa girmemede müsade etmedi. Az önce uydudu kucağımda bakalım gece nasıl geçecek.
Kendine stres yapmamaya çalış canım. Senin stresinden etkilenip olay döngü haline geliyor. Bir sıkıntısı yok sağlığı yerinde karnı tok altı temizse canı bugünde öyle istemiştir de anın tadını çıkarmaya çalış bol öpüş koklaşla vakit geçir bırak işler kalıversin bi zahmet eşin el atsın onada. Koynunda uyuyorsa yatır göğsüne yüzüstü kendi sırtını boynunu destekle yastıkla sarıl bebeğine sende kapat gözünü dinlen.sakinleşmiyorsa duş aldır masaj yap bol emzir. Böyle zamanlar hep olucak bazen anlam veremeyeceğiz sebebine. Günü az hasarla mutlu atlatmanın yollarına bak hep

Yaaa benim normalde ilk gün biraz yoğun olurdu oda petden taşacak kadar olmazdı.
İlk doğumum normaldi ondan sonraki regl oluşumda da normal gibiydi. Bu Sezeryan olunca acaba bişi mi oldu diye strese girdim 🙈
Yok yok endişelenme genelde çok ve uzun süreli oluyormuş ilk regl benim 1 hafta oldu hala tam anlamıyla bitmedi (önceden de 6 güm sürerdi🥲)

Bu uyumayan bebekler kaç haftalık kizlar, yeni bı döngüye mi girfiler acaba
Benimki 2 buçuk aylık son günlerde sürekli eli ağzında ve inanılmaz salya akıtıyo sanki diş çıkarıyomul gibi🥴, gündüzleri asla uyumuyo. 3 ay atağına erken girmiş olabilirmiş okuduğum edindiğim bilgilere göre ama bilemiyorum nedenini😐

Okurken benim içim cız etti ben yaşamışım gibi hissettim seni ve minik yavrunu düşünemiyorum bile canım. Minicik canlardan kan alınması gibi basit bir olayda bile içimiz parçalanıyorken bu kadar zor bir işlem fazlasızla sarsıcıdır emimim. Çok şükür ki temiz gelmiş sonuçlar. Umarım bian önce atlatırsınız.
Meme reddi yaptığında sakin kal ara ver tekrar teklif et öncesinde bol temas koklaşma yapın sonra verin memeyi. Hiç olmuyorsa uykulu haldeyken yada uyku beslenmesi şeklinde ilerleyin. Tam meme reddi dönemleri başladı zaten sizinki tuz biber olmuş üstüne.
Bebeğin uykudayken olumlama konuşmaları yapabilirsin travma olmaması için canım. Ben çok detaylı bilmiyorum ama netten araştır istersen bir dönem kızımda denedim etkili olmuştu
İnan tamda anlattığın gibi uykulu vakitlerinde emzirmeye çalışıyorum ama uyanık hallerinde de tutsun diye her dk mücadele içindeyim. Umarım kazanan ben olurum.
Olumlama nasıl oluyor bilmiyorum ama yapacağım her şeyi niye yaptığımızı anlatıyorum. Bi bakayım nasıl bi şeymiş 🤗

X