2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    289
Kızlar çok zor bir gün geçirdim moralim aşırı bozuk. Oğlum dünden beri nerdeyse hiç uyumuyor gündüz hele sıfır uyku. Akşam 7 den bu saate kadar ağlayıp durdu uyuttum yerine koydum gene uyandı gene uyuttum gene uyandı böyle bir döngü halinde saat 11 oldu neden böyle oldu anlamıyorum. Altı temiz gazı yok emdi de. Uykusuzluktan böyle yapar mı bir bebek. Bebeğim kolik böyle yapıyordu ama uyuyunca yerine koyunca bu kadar kalkmıyordu en azından. Bu sefer defalarca uyuttum yerine koydum kalktı dakikasında.
Merhaba. Sürekli bir ağlama halinde mi yoksa yatıncamı sadece öyle
Erkek bebek olduğu için pipisine baktırın derim benim yeğenim de hiç uyumazdı ağla ağla durdurdu 40 gün çektik hep gaz demişler di sonra bir doktor dedi pipisibe bakalım tıkanıklık var dendi sünnet olundu öyle geçmişti tüm sancıları.

Kız banada atın dıyetı nadılda sütüm yok ben yedım yedim süt olacak ya güya bena kg oldu malesef doğumdan cıktıgımda 80 ıdım en son 84 bakalım rota asisi yarın gelıyor eczane ye dedık tartılsyım kaç çıkacam bu sefer 90 cıkar
siz de bana atar mısınız rica etsem ben de çok kilo aldım sütüm de yok ama :KK43:

Merhaba. Sürekli bir ağlama halinde mi yoksa yatıncamı sadece öyle
Erkek bebek olduğu için pipisine baktırın derim benim yeğenim de hiç uyumazdı ağla ağla durdurdu 40 gün çektik hep gaz demişler di sonra bir doktor dedi pipisibe bakalım tıkanıklık var dendi sünnet olundu öyle geçmişti tüm sancıları.
Her muayene de doktor pipisine bakıyor aslında. Akşamları oluyor genelde uykusu gelince yapıyor bunu. Bütün gün uyumamıştı akşam da uykusuzluktan oluyor diye düşünüyorum sizce öyle bişey olabilir mi uykusuzluktan bu kadar ağlarlar mı?

Olan size olacak ama yerine koyduğunda uyanıyorsa lütfen bu gece kucağınızda sizin kokunuzla uyusun🙏 en azından uyanana kadar sizinle olsun, bir sonraki uykusunda yerine koymayi denersiniz. Çünkü şimdi ekstra uykusuzluğu var o da huysuzluk yapar. Çok sık yaşadığım için çok iyi biliyorum.
Kendimizle yatırırken nasıl bir önlem almamız lazım?

Bebeğim iki aylık oldu burnu sümük dolu genizede akıyo.çekiyoruz filanda ama sürekli üretiyo tıkanıyo huzursuz oldu nasıl geçiyor bi çözimü varmı ?:KK43: Ayyy bitmedi bebişlerimizin sınavı kıyamam kolik çıktı tam ilaçlarla düzene sokuyoruz kabuzlık tam diyoruz zeytinyapıyla çözüyoruz birde burun tıkanıklığı
Kolik için hangi ilacı kullanıyorsunuz?

Yakın zamanda hasta oldu bebeğim serum fizyolojikle düzenli uyumadan ve uyanınca açıp aspiratörle çekiyorum nebülizatörle hava veriyorum rahatlatıyor. Hastayken gün içinde çok sık olmamak kaydıyla burun aspiratörüyle çektim. Doğumdan beri neredeyse her gün burnunu açıyorum 1 kez
Hastamı anlayamadım hastalık belirtileri vermedi ama dediniz gibi gün içerisinde iki kez gecede bir kez alınması gerek yoksa tıkanıyor

Kolik için hangi ilacı kullanıyorsunuz?
Nursey harves kullanıyorum şimdi ama öncesinde doktor metsil vermişti işe yaramamıştı. Deneyerek bulduk biz yanına biogaia öneriyolar ama bir haftada bitiyor vede çok pahalı minicik bir kez alabildim her hafta almaya gücüm yetmedi yani alabilriseniz bebeğiniz tahatlarsa bir tane kolik ilacı birde probiyotik o şekilde daha kolay çıkıyor gazları : ( biz tek damlayla devam birde sürekli gaz çıkarmak için sırta pat pat karnına masaj

Hastamı anlayamadım hastalık belirtileri vermedi ama dediniz gibi gün içerisinde iki kez gecede bir kez alınması gerek yoksa tıkanıyor
Hasta degıldır inş burun delıklerı küçük ya bıde sümkürme eylemleeı yok ben sıkıyorum fızyolojıyı o zaman kendı fıskırtıyor burnında sonra nefes alınca emzıyı alıyor agzına efçfer gece burnu tıkanıysa ne mama yıyor ne meme alıyor

Nursey harves kullanıyorum şimdi ama öncesinde doktor metsil vermişti işe yaramamıştı. Deneyerek bulduk biz yanına biogaia öneriyolar ama bir haftada bitiyor vede çok pahalı minicik bir kez alabildim her hafta almaya gücüm yetmedi yani alabilriseniz bebeğiniz tahatlarsa bir tane kolik ilacı birde probiyotik o şekilde daha kolay çıkıyor gazları : ( biz tek damlayla devam birde sürekli gaz çıkarmak için sırta pat pat karnına masaj
Biogai sab simplex nurse harveys ve probiyotik hepsini denedik ama hiç işe yaramadı hatta bırakınca daha iyi gaz çıkardı diyebilirim. Bir de ben koliğin sadece gazdan ibaret olmadığını düşünüyorum. Kolik sadece gaz sancısı değil bence.

Ben kendım probıyatık kullanıyorjm kızlar bende de kabızlık var bıde ıspanak yemıstım çok severım sebze yemegını benım bebek 3 güne 4 güne bır yapar kalan dünya akşam bır yaptı sabah ta bır yaptı rengi yesıldı sabah kı normal gazını çok rahat arttırıyor bol bolbtase soğan her salataya doğruyorum sankı fayda ettı çok emmıyor benkmkı ama emdiği nden fayda gordu

Uyku moduna gırdı

Eklentiler

• 17144599837485438288198823518685.jpg
    17144599837485438288198823518685.jpg
    115,1 KB · Görüntüleme: 47
Kendimizle yatırırken nasıl bir önlem almamız lazım?
Yatağın tam ortasına oturuyorum, emzirme yastığında emip uyuyor zaten benimki. Sağıma soluma birer yastık koyuyorum kayma durumunda Allah korusun bir şey olmasın diye. Kızım orda uyuyo bende oturur pozisyonda uyuyorum 😅 kendime de yolculuklarda kullanılan boyun yastıklarından aldım onu takıyorum boynum çok tutulmuyor böylelikle🥲 zaten çok derin uyuyamıyorsunuz o pozisyonda hiç uyumamaktan iyidir ikiniz için de.

X