Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
Evet evet canım bende cok sıkıntılar vardı bastan berı onun için kendınle kıyaslama sık sık kontrole gıt ve sık sık bebek hareketlerını takıp et zaten azalsa senın hıssetmemenın ımkanı yok
Kız kardelen bize çift rahim dediler düşük dediler erken doğum dediler risk misk dediler nasıl çatır çatır doğurduk ama 😂🤣😂

@ozgeeeee1 Sonunda buraya yazabileceğim dogumumu 🥹 gece acil sezeryana alındım tam sancım başlamıştı ama bebeğin nabzı düşmeye başladı zaten fark ettim moralim bozuldu acilmama baktilar 1 cm yeni olmustu iyi ki suni sanci almamisım zaten acilmamin hic olmamasindan belliydi olmayacagi bosuna sanci cekip sezeryana alincaktim nabzi bir 140 oluyor bir 110 a düşüyor anladığım bir olaylar olduğunu sonra sezeryan alacağız dedi neden dedim ntsende sancın yok falan dedi panik etmemek için ama gördüm bir ara 70'e bile düştün cocugun nabzi çok şükür 29 Nisan 00:24 de oglusum dogdu kontrol amaçlı yoğun bakıma aldılar ağlaması falan iyiydi ama sonra öğrendim entübe etmişler ama sabaha hemen çıkardılar kendi başına daha rahat nefes alıyor diye yani doğumu gece 12.30'da yaptığım halde oğluşumu 9.30 gibi anca gördüm o kadar güzel ki görmeden önce hala karnımda gibi hissediyordum çünkü ameliyattan çıktıktan sonra da yoktu hiçbir şey değişmemiş gibiydi ama gördükten sonra özlemeye başladım alıp sarılıp koklamak istiyorum suyum geldgi icin enfeksiyon riski vardi enfeksiyonu temiz çıktı cok sukur solunumuda iyi burnundan sadece oksijen veryolar onceden iri kilolu diye uzuluyordum erken dogdugu icin avantaj oldu gecen hafta kilosuna doktorumuz 3200 demsti bebisim 3250 dogdu en iyi tahminlerden biri sanki 😅 boyunu 46 olcmustuk şükür o da daha uzun cikti 50 cm 36+0 yazabilrsin canım gulumsebebek gulumsebebek bu arada belden uyusturularak oldum zaten 1 saatte her sey bitmişti acil oldgu icin o kadar hızlıydıki neye uğradığımi şaşırdım kesinlikle belden uyusturulmak isteyen arkadaslar icin diyorm asla hareket etmemeye calisin sırtımı açtığında bile anestezi doktoru asiri odem var falan diye soyleniyordu yani sırtımda bile dusunun asla irkilme dedi ilk zaten igneyi vuruyor sadece o acıyor digerlerini vurdgnda uyusmus oluyorsun cok etkilenmiyorsun ve dogum sırasında sirtima agri girdi sag omuz kismima dogru panikledim bi sey mi oluyo diye sonra anladm ki anestezi ve gerilmism hemen kendimi rahatlattim ayni sey basim icinde oldu hareket ettirnce baktm agri girdi sonra tek bir noktaya bakmaya calistim ya da gozumu kapattim ve surekli telkin verdm asla kasilmayin benim migrenim var baya kotu hem de ona ragmen sukurler olsun sırt ağrısı ve bas agrisi cekmedim kafein bile icmedm daha henuz ilk gun zor yalan soylemiycem cok zorlandigimda oldu ama geçiyor korkmayin ameliyatda agri haric her seyi hissedyorsunuz buda sizi korkutabilir bir kac kez tansiyonum dustu ozellikle cocuk cikarken degisk bir his oluyor surekli kendinizle icinzden konusun ve herkesin boyle hissettgini normal bir surec olduğunu düşünün o kadar cok yazacak sey var ki 😅😅 yani yaz yaz bitmez sorusu olan varsa merak ettginiz bir sey varsa seve seve anlatırım cevaplarim
Sağlıkla büyüsün minnoşun😍🙏🏻

Annem ablam senin 40 ı görür diyip duruyo 😩 hatta annem 40 ı doldurur bide 10 gün daha bekler diyo baygınlık geçirecem :ruh:
Yarınki kontrolü iple çekiyorum çatı yapacak acaba hiç açıklık varmı merak ediyorum
Bebek kanalda 1 cm açılma var bugün evi temizledik komple dip bucak ama tık yok sancım var ama düzensiz biz doğurmayacağız sanırım 😂😂😂

Bebek kanalda 1 cm açılma var bugün evi temizledik komple dip bucak ama tık yok sancım var ama düzensiz biz doğurmayacağız sanırım 😂😂😂
Bakalım bende yarın gidicem kanaldamı havalarda mı nerelerde öğrencm 😂 açıklığa da bakacak nst vs ümitliyim yaa 🥲🤲🏻 hayırlı vakitte gelsinler napalım eninde sonunda gelecekler
Kaç kg olmuş minik?

Son düzenleme:
Bakalım bende yarın gidicem kanaldamı havalarda mı nerelerde öğrencm 😂 açıklığa da bakacak nst vs ümitliyim yaa 🥲🤲🏻 hayırlı vakitte gelsinler napalım eninde sonunda gelecekler
Kaç kg olmuş minik?
Doktor elini soktu gel artık yiğidim dedi bizimki rahat sanırım 😂 şu mukus olayından da bıktım boşa aksiyon 😅

Saat kaçta randevun ? Hayırlısıyla güzel haberler alırsın inşallah 🥰 benimde perşembe günü randevum , ara ara sancılarım vardı , oda gitti 😅 umudumu kestim , 40.haftasını bekliyorum 😂bari siz doğurun 😂

Allah Allah ilk defa duydum, iki doğumumdada her gün bir koca bardak içtim iyi geliyor diye biliyorum bendeEki Görüntüle 3420951
Ana niye ki benim annem de doğumdan sonra hep içerdi 🤔
Bebek beyin gelişimiyle ilgili sıkıntılara yol açtığına dair bi takım akademik makaleler çıkmaya başlamış sanırım o tarz bir bilgi vermişti ama tabi bilemiyorum sizde doktorunuza bir danışın isterseniz.

Bunu biz mi talep ediyoruz biz bir şey söylemezsek direkt ailemizin yanına mı çıkarıyorlar bebeği? Anneannem sen gelene kadar biz sevcez öpcez koklıcaz diyo elim ayağım titriyo ahsjsjsj
Ben söylememiştim canım hastane politikası heralde ama bunda garanti olsun diye söylicem
Kızlar ben doktora gitmiştim bugün bebeğin kilosu geçen hafta ile aynı dedi 3.500 ölçtü kilosunu 38.haftadayız. Nst de hiç sancım çıkmadı. Normalde bugün kilosu artar ve sezeryan konuşuruz diyorduk ama kilosu artmadığı için perşembe günü tekrar çağırdı. Çatı muayenesi yapacakmış. Böyle olunca bende bir heveslendim. Bu haftada çok kilo almazsak 3.700 falan normal doğum olabilir heralde dimi🙄
4 e kadar normal doğum olur canım hatta 4.5 bile doğuran var da o kadar abartmayız heralde 😀
Bence de söyleyelim biz nolur nolmaz 😂

Hahahaha allahtan rahatsız olacağım kimse yok ama yine de onların bile bebeği ilk gördüğü anı izlemek isterim benim eserim sonuçta millet duygulancak falan görmek istiyorum😂

Bizimkiler öyle bi şey demez canım ağlarsa alırlar kucağa ay inşallah kolay bi normal doğumum olur da kucağımda ben getiririm aminnn🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Yaa çok özeniyorum öyle videolara normal doğumdan yürüyerek çıkıp bebeği kucağında gelenlere 🫠
gulumsebebek gulumsebebek canımmm çok sevindiim sağlıkla büyüt 😍
Hanımlar ben de 39+5 teyim ama hiç sancım falan yok nst de 40ı falan pek görmüyorum ama 2cm açılmam varmış.
Bu kontrolde dr aşağıdan bakıp sıyırma işlemini yaptı. Bu doğumu tetikler dedi.
Mukus gibi bir şey geldi değişik bir histi :/
Çarşamba gününe kadar doğum olmazsa tekrar gideceğim o zaman aşağıdann fitil vereceğim suni sancı dedi olmadı sezeryan olacak. En geç 1i 2 si doğururum ben de
Fitil sancı serumla olan suni sancıdan daha iyi diye duymuştum, inşallah hayırlısı ile gelir 🙏🏻
9.56 mıııı kızlar maks 10 cm açılma olmuyor bu kafa normal mi ayy hiç bilmiyorum korktum şuan☹️🥹
Kafa kemikleri kanaldan geçerken üst üste biniyor canım doktor anlattı, o yüzden 10 cm in üstünde olsa da çıkıyor oradan yani cesursavasci cesursavasci benim ilki 12 cm falandı 🫣 ve doktor hiç doğurmazsın riskli olur demedi bana

Saat kaçta randevun ? Hayırlısıyla güzel haberler alırsın inşallah 🥰 benimde perşembe günü randevum , ara ara sancılarım vardı , oda gitti 😅 umudumu kestim , 40.haftasını bekliyorum 😂bari siz doğurun 😂
37+2 bugün zaten ne kaldı şurda 😂 10 günde ilerde dediği halde gelme gibi bir aksiyon yok nişan gelse tamam bir haftaya aramızda diyeceğim o da yok 😂 çok merak ediyorum ne zaman gelecek her ağrıda bugün mü acaba diyor insan

Kızlar Allah hepinizden razı olsun iyi dilekleriniz için. Rabbim sizlere de yardım etsin sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin 😍🙏 Biraz güncelleme;
İkinci çocuk diye tecrübelisin sanıyorlar 🤣🤣 ben malum kızımda bu evreleri yaşamadım bana geldiğinde üç aylık kafasını gözünü tutabilen gayet aktif bi bebekti bu minnaklık olarak kızımdan daha büyük ama ilk evreler işte emzir gaz çıkar vs vs.
Çok hareketli ve aktifim hiç durmadan yürüyüş yapıyorum hafif hafif regl sancısı gibi sancım var bel ağrım var ama sıkıntılı durumum yoktu. Taa ki bi fitil getirdiler büyük tuvalete çıkabilmem için mi dedim yok ağrı kesici dedi hemşire. Ah o fitil beni mahvetti bir sancı bir kıvranma sabahtan beri hiç öyle olmamıştım ağrı kesicilerin etkisi geçti filan sandım meğer bağırsaklarım burkuluyomuş. Tuvalete çıkınca rahatladım geçti ağrılarım.
Gaz sıkıntımız var emiyor şükür ama gazlı yatırınca ağlıyor 🤦🏻‍♀️
Biraz destekle oturup kalkıyorum ama kalktıktan sonra desteksiz yürüyorum sıkıntı yok. Yarına daha iyi olcam inşallah. Sizleri de dört gözle takip ediyorum güzel haberler bekliyorum 😍😍

X