Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
Kızlar merhaba aylardır foruma girmiyordum son bir haftadır da sessiz takipçi gibi bir şey oldum hatırlayanlarınız vardır beni🙈 doğum yapanlar olmuş Allah hepinize sağlıkla büyütmeyi nasip etsin, benim gibi henüz doğum yapmamış gününü bekleyenlere de sabır selamet versin inşallah sağlıklı doğumlarımız olsun🙏 bizde de durum 38+1 ve gelen giden yok 4 gün önceki kontrolde bebeğimin hala ultrasonda yüzü gözüküyordu kanala girmemişti, 3155 gr çıktı tosuncuk olursa normal doğum olmayabilir ama bekliyoruz bakalım, erkekler genel olarak gününde veya geç gelir dedikleri doğrudur belki de, sezaryen olanlarınızın güzel yorumlarını okudukça da rahatlıyorum bi yandan dediğiniz gibi tıp gelişti eskisi kadar sancılı olmuyor sanırım süreç, inşallah en kısa sürede toparlarsınız🫶🏻

Annem ablam senin 40 ı görür diyip duruyo 😩 hatta annem 40 ı doldurur bide 10 gün daha bekler diyo baygınlık geçirecem :ruh:
Yarınki kontrolü iple çekiyorum çatı yapacak acaba hiç açıklık varmı merak ediyorum
Sen sona kalacan kız heveslen me 😂😂

Amin canım inşallah bir uyandırmayı becerebilsem süt olacak da beyefendi memeyi emince direk uyuyakalıyor herkes normal diyor bakalım inşallah bir on güne düzene biner emmeleri🙏🏻
Bende kaynar içiyorum bol bol minişim gece uyutmadıgı için karşılıklı bakışıyoruz sütümde ikinci günü akşam çogaldı maşallah şişince agrısından duramıyorum 🥰🥰

Ben söylememiştim canım hastane politikası heralde ama bunda garanti olsun diye söylicem

4 e kadar normal doğum olur canım hatta 4.5 bile doğuran var da o kadar abartmayız heralde 😀

Yaa çok özeniyorum öyle videolara normal doğumdan yürüyerek çıkıp bebeği kucağında gelenlere 🫠

Fitil sancı serumla olan suni sancıdan daha iyi diye duymuştum, inşallah hayırlısı ile gelir 🙏🏻

Kafa kemikleri kanaldan geçerken üst üste biniyor canım doktor anlattı, o yüzden 10 cm in üstünde olsa da çıkıyor oradan yani cesursavasci cesursavasci benim ilki 12 cm falandı 🫣 ve doktor hiç doğurmazsın riskli olur demedi bana
Beni suni sanciyla doğurtacakti zaten sancim yok belkide acilmam yeteri kadar olmicak kisacasi boşa acı cekicem orda bebek acaba icerde kakasını mi yedi ne oldu vs vs olacak doktorda iri bebek riskli oluyor hafta ilerledikçe diyo ben kararımı kesin verdim.. içim rahat etmiyor normal doğumda bir şeyler olmayacak hissi var 6.hissim çok kuvvetli :KK43: nasip ne diyim boyle olması gerekiyormuş...
Sende son durumlar ne canim

Kızlar Allah hepinizden razı olsun iyi dilekleriniz için. Rabbim sizlere de yardım etsin sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin 😍🙏 Biraz güncelleme;
İkinci çocuk diye tecrübelisin sanıyorlar 🤣🤣 ben malum kızımda bu evreleri yaşamadım bana geldiğinde üç aylık kafasını gözünü tutabilen gayet aktif bi bebekti bu minnaklık olarak kızımdan daha büyük ama ilk evreler işte emzir gaz çıkar vs vs.
Çok hareketli ve aktifim hiç durmadan yürüyüş yapıyorum hafif hafif regl sancısı gibi sancım var bel ağrım var ama sıkıntılı durumum yoktu. Taa ki bi fitil getirdiler büyük tuvalete çıkabilmem için mi dedim yok ağrı kesici dedi hemşire. Ah o fitil beni mahvetti bir sancı bir kıvranma sabahtan beri hiç öyle olmamıştım ağrı kesicilerin etkisi geçti filan sandım meğer bağırsaklarım burkuluyomuş. Tuvalete çıkınca rahatladım geçti ağrılarım.
Gaz sıkıntımız var emiyor şükür ama gazlı yatırınca ağlıyor 🤦🏻‍♀️
Biraz destekle oturup kalkıyorum ama kalktıktan sonra desteksiz yürüyorum sıkıntı yok. Yarına daha iyi olcam inşallah. Sizleri de dört gözle takip ediyorum güzel haberler bekliyorum 😍😍
Maşallah kuzum çok sevindim sürecin iyi gitmesine 🙏🏻 her şey çok daha güzel olur inşallah ağrıların tamamen geçer

Beni suni sanciyla doğurtacakti zaten sancim yok belkide acilmam yeteri kadar olmicak kisacasi boşa acı cekicem orda bebek acaba icerde kakasını mi yedi ne oldu vs vs olacak doktorda iri bebek riskli oluyor hafta ilerledikçe diyo ben kararımı kesin verdim.. içim rahat etmiyor normal doğumda bir şeyler olmayacak hissi var 6.hissim çok kuvvetli :KK43: nasip ne diyim boyle olması gerekiyormuş...
Evet canım seninki doğru karar oldu yani eğer bugün doğurtayım deseydi suni sancı denerdin de bir hafta sonra ne olacağı meçhul iyice büyüyecek bebiş. Biliyorsun benim de normal doğumum kötü geçti zaten, doktorum o zaman deseydi bebeğin kafası büyük zorlanabilirsin diye ben de bi düşünürdüm. Doğumdan sonra öğrendim.

Ben de bebişin kafasına göre karar vericem bu sefer, doktor kanaldan geçer diyor ama bir kez o zorluğu yaşadım bir de normal doğuma aman aman bi hazırlık yapmadım siz gibi. Normal boyutlarda bi bebek olursa denerim ama beni zorlayacak en ufak bir şey olursa sezaryen olmak istiyorum ben de. Sezaryenden de korkuyorum gerçi o yüzden tam karar veremiyorum ama burada herkes iyileşti bir şekilde ben de iyileşirim inşallah 🙏🏻

Kızlar Protestan fitil uykudan hemen önce atılıyor dimi
Canım yan etkisi fazla olduğu için çoğu kişi oyle ıcıyordu sankı ama ben ılk hamileliğimde kullandum enfeksiyon yaptı ıkıncı hamılelıgımde doktor kesınlesmıs bı faydası yok enfeksiyonunu tetikler dedı ıyıkı kullanmamışı

Canım sezaryen olunca iyi ki diyeceksin. Tabii ki doğal akışında olsa iyi olurdu ama sezaryen eskiden zormus. Annem hamileliğim boyunca sezaryen deyince direkt Allah korusun diyordu. Şimdi çok şaşkınım ben böyle olduğunu bilmiyordum diyor. Ben eve geldiğimde gayet odadan odaya yürüyordum sadece uzanırken kalkarken hafif dikiş ağrım oluyordu bir iki günde o geçti zaten. Baş ağrım çok zorladı beni. O da herkeste olmuyormuş. Baş ağrısı için de hep az dayan bebegine kavuştun dikisinde sıkıntı yok haftaya her şey bitecek diye telkin ettim kendimi. 4-5 gün sürdü ve bitti o ağrı da. Geriye dönüp baktığımda normal doğum beni daha zorlardi diye düşünüyorum. Normal doğumda o an çekiyorsun bitiyor evde rahatsın sezaryen evde sıkıntı vs deniyor ama inan 4-5 güne her işi kendin yapabilir hale gelirsin ki bizim doktorlarimiz iyi gerçekten işinde uzmanlar. Sen bu konuyu kendine hiç dert etme
Benim annemde şey diyo sezaryen daha kolay, normal doğumda o iltihap kaptırmış alt tarafında dikişleri birde onla uğraşmış canı çok acımış :/ birde annemede suni sancı verilmiş yeterli açılma olmamış ki onun sancısı da varmismis 2 kere suni vermişler her neyse doktora sordum bugün biraz genetikte etkileyebilir dedi ben zaten tamam dedim kafamda sezaryen daha çok netleşti.. cocuk içimde kanalda kalacak oksijensiz mi.olscak ne olacak benim yüzümden derken bende kesinlikle benim için sezaryen daha iyi olur diye düşünüyorum.. evet şimdi dikişler bile dikiş aldırma derdi yok daha önce ben hayatımda 3 kere ameliyat geçirdim 14 15 dikisim oldu birde uyanıkken yapıldı o yüzden korkmuyorum 😅 birde bizim hastanede sen daha önce böyle bi operasyon yaşayınca içim daha rahat olacak sağol canim💜

Hakkında hayırlısı nasıl ise öyle olsun canım senin içinde bebiş içinde. Ben dogumdan çıktım hem sagımda hemde solumdaki odada normal dogumu bekleyenler vardı ayy nasıl bagırıyorlar anlatamam nst ye baglılar sürekli sancı takibi 11 de dogumdan çıktım kadının sesini dinlemek psikolojimi bozdu yazık dedim ya 5 cm 7 cm derken kadını 10 cm açıklıga gelince doguma aldılar kapım açıktı kadını götürürlerken gördüm çıksın artık yeter diye bagırdı bu arada 11 den akşama kadar sancı çekti içim gitti o yüzden hepimiz için hakkımızda hayırlı ve kolay olan olsun 💗💗💗

Evet canım seninki doğru karar oldu yani eğer bugün doğurtayım deseydi suni sancı denerdin de bir hafta sonra ne olacağı meçhul iyice büyüyecek bebiş. Biliyorsun benim de normal doğumum kötü geçti zaten, doktorum o zaman deseydi bebeğin kafası büyük zorlanabilirsin diye ben de bi düşünürdüm. Doğumdan sonra öğrendim.

Ben de bebişin kafasına göre karar vericem bu sefer, doktor kanaldan geçer diyor ama bir kez o zorluğu yaşadım bir de normal doğuma aman aman bi hazırlık yapmadım siz gibi. Normal boyutlarda bi bebek olursa denerim ama beni zorlayacak en ufak bir şey olursa sezaryen olmak istiyorum ben de. Sezaryenden de korkuyorum gerçi o yüzden tam karar veremiyorum ama burada herkes iyileşti bir şekilde ben de iyileşirim inşallah 🙏🏻
Canım ameliyattan korkma en azından ne olacağı belli az buçuk, normal doğum çok belirsiz birde senin kötü tecruben var tamam 12 cm kafa çapı doğdu çok şükür sağlıklı bi şekilde ama büyük bi risk birde senin başına gelmeyen kalmamış ben senin tekrardan hamile kalmana bile cok sasirmistim ama kilosu olsun boyu olsun kafa çapı olsun dediğin gibi hepsine göre karar ver bir daha kendine eziyet etme o kadar yoksa bende her zaman normalden yanayim bebek iriyse ve bebeğe bir şey olma ihtimali yüksek olup birde yırtılma cart curt olayı olacaksa gerek yok o seye

Hakkında hayırlısı nasıl ise öyle olsun canım senin içinde bebiş içinde. Ben dogumdan çıktım hem sagımda hemde solumdaki odada normal dogumu bekleyenler vardı ayy nasıl bagırıyorlar anlatamam nst ye baglılar sürekli sancı takibi 11 de dogumdan çıktım kadının sesini dinlemek psikolojimi bozdu yazık dedim ya 5 cm 7 cm derken kadını 10 cm açıklıga gelince doguma aldılar kapım açıktı kadını götürürlerken gördüm çıksın artık yeter diye bagırdı bu arada 11 den akşama kadar sancı çekti içim gitti o yüzden hepimiz için hakkımızda hayırlı ve kolay olan olsun 💗💗💗
Ayyy içim gitti Allah korusun kimse böyle bi acı yaşamasın 🥲 amin canım inşallah 🥰 sen nasıl oldun iyilestin mi biraz ayaklanırken vs zorluk yasiyo musun

Canım yan etkisi fazla olduğu için çoğu kişi oyle ıcıyordu sankı ama ben ılk hamileliğimde kullandum enfeksiyon yaptı ıkıncı hamılelıgımde doktor kesınlesmıs bı faydası yok enfeksiyonunu tetikler dedı ıyıkı kullanmamışı
Sancım çıktı erken olduğu için verdi aylarca iğnesini kullandım ama fitilini ilk defa kullanıcam

Canım ameliyattan korkma en azından ne olacağı belli az buçuk, normal doğum çok belirsiz birde senin kötü tecruben var tamam 12 cm kafa çapı doğdu çok şükür sağlıklı bi şekilde ama büyük bi risk birde senin başına gelmeyen kalmamış ben senin tekrardan hamile kalmana bile cok sasirmistim ama kilosu olsun boyu olsun kafa çapı olsun dediğin gibi hepsine göre karar ver bir daha kendine eziyet etme o kadar yoksa bende her zaman normalden yanayim bebek iriyse ve bebeğe bir şey olma ihtimali yüksek olup birde yırtılma cart curt olayı olacaksa gerek yok o seye
Haklısın canım gerçekten zor ve travmatik şeyler yaşadım çok şükür ikimizde de sağlık sorunu yok şu an ama psikolojik olarak benim için atlatması zordu.
Daha önce hiç ameliyat olmadım, hiç bir yerim kesilip de dikiş de atılmadı doğum dışında 🙈 o bilinmezlik beni korkutuyor sanırım. İnşallah kolay ve sağlıklı doğumlarımız olur dediğin gibi 🙏🏻

X